•  
  •  
  •  

Smaczne wyżywienie

Nasza kuchnia jest bardzo urozmaicona. Regionalnym przysmakiem jest oscypek - najbardziej specyficzny polski ser, wytwarzany z owczego mleka. Doskonałe pieczywo to także nasza specjalność, a np. ciemny, razowy chleb jest jednym z podstawowych składników coraz popularniejszego na świecie zdrowego żywienia. Najstarszą polską potrawą, której nie spotka się w żadnej innej kuchni świata jest żur , podawany z kiełbasą i gotowanym jajkiem. Podobnie jak barszcz - przyrządzany z buraków i serwowany z uszkami ma nie tylko walory smakowe, ale i zdrowotne. Godna polecenia jest zupa pomidorowa z makaronem lub ryżem -przysmak naszych Gości :)

Do głównych dań - drobiu, ryb i mięs- dodawane są gotowane lub pieczone ziemniaki, kasza bądź charakterystyczne polskie makarony - kluski, a także surowe, gotowane lub marynowane warzywa.
Często podajemy także placki ziemniaczane, smażone z utartych ziemniaków i wzbogacane słodkim lub pikantnym farszem, oraz duże pierogi nadziewane serem, mięsem, kapustą i grzybami lub owocami. Na stołach naszych Gości nie zabraknie także gołąbków w sosie pomidorowym.

Na deser trzeba koniecznie spróbować naszych ciast - ciemnego, korzennego piernika, kruchego mazurka przekładanego czekoladą, makowca lub sernika z bakaliami, owoców lub jogurtów jako urozmaicenie menu. Po obfitym posiłku, dla lepszego trawienia, można napić się kompotu owocowego.
Śniadania i kolacje serwowane przez Szefów Kuchni Karabeli obfitują w nabiał, pieczywo, sery oraz wędliny rozmaitego rodzaju.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług gastronomicznych :))

Copyright © 2019 karabela.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Intellect